معرفی بهترین سازهای کوبه ای برای شروع یادگیری

0
213
بهترین سازهای کوبه ای

اگر قصد خرید پرکاشن یا هر نوع ساز کوبه ای را دارید باید بگوییم که به علت تنوع زیاد این ساز برای انتخاب بهترین سازهای کوبه ای ما چند مدل از رایج‌ترین آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم و امیدواریم بتوانید انتخابی شایسته داشته باشید.

ساز کوبه‌ای یا پرکاشن (پرکاسیو) به سازی می‌گویند که با ضربه، خراش، تکان و یا هر حرکت دیگری تولید صدا می‌کند. وظیفه اصلی ساز کوبه‌ای ایجاد ضرب‌آهنگ در کنار سایر سازهاست ولی می‌توان با آن ملودی هم نواخت و یا به‌صورت تک نیز آن را اجرا کرد. همان‌طور که گفته شد این ساز انواع مختلفی دارد و اکثریت آنان نیز متعلق به قاره پهناور آفریقا هستند.

در این مقاله به شما راهنمایی‌هایی از قبیل معرفی سازهای کوبه ای جدید و قدیمی، قیمت پرکاشن‌ها همچون، قیمت ساز درامز، قیمت ساز تنبک، راهنمایی جهت خرید ساز هنگ درام و سایر انواع ساز کوبه ای جدید ارائه خواهیم کرد.

معرفی بهترین ساز کوبه ای

برخی از پژوهشگران معتقدند پس از صدای انسان، ‌سازهای کوبه ای بیشترین قدمت را دارند. می‌گویند اولین استفاده انسان از این ساز به جهت ایجاد ارتباط بوده اما بعدها نقش اصلی در اجرای مراسمات مذهبی و مقدس داشته است.


یکی از پرتنوع‌ترین سازهای موجود در دنیا، سازهای کوبه‌ای است. ساز های کوبه ای دارای تاریخچه‌ای دورودراز به‌اندازه  زندگی اجتماعی و گروهی بشر است. همچنین تقریباً در بین تمام ملل و فرهنگ‌های متنوع در دنیا نوعی ساز کوبه‌ای مخصوص به آن فرهنگ وجود دارد.

صدا در این سازها توسط یک‌لایه پوستی که روی آن کشیده شده یا صفحه و میله‌های فلزی و چوبی تولید می‌شود. در ادامه بهترین ساز کوبه ای شرقی و غربی و مشهور را به شما معرفی می‌کنیم:

قیمت سازهای کوبه ای

درامز:

درامز معروف‌ترین و پرکاربردترین ساز کوبه‌ای است. بااطلاع از قیمت درام موسیقی و خرید درامز و نواختن آن می‌توانید دنیایی از انرژی و صدا را تجربه کنید. این ساز شامل چند طبل، هیت هت و چند سنج می‌شود. این ساز با چوب و پدالی که به طبل بزرگی که روی زمین قرارگرفته، توسط نوازنده اجرا می‌شود. باید اضافه کنیم که علاوه بر درامز کلاسیک، درامز الکترونیک نیز موجود است که با توجه به ساختارش با هر ضربه سیگنال‌های الکترونیکی موجب تولید صدا می‌شوند.

نوازندگان درامز الکترونیک توانایی کنترل و تنظیم صدا را دارند و حتی با استفاده از هدفون جلوی تولید صدای آن به بیرون را می‌گیرند. هنگام خرید این ساز لوازم و تجهیزات موردنیاز آن را تهیه کنید. قیمت درامز الکترونیک بیشتر از درام کلاسیک است. به این نکته دقت کنید که درام‌ها جزو سازهایی هستند که پیش از خرید حتماً باید برای جای آن فکر اساسی کرده باشید قطعاً بخش بزرگی از اتاق یا منزل خود را باید به آن اختصاص دهید. این ساز یکی از بهترین سازهای کوبه‌ای است. قیمت درامز با توجه به مدل و برند آن در بازار متفاوت است.

مقاله‌ی مرتبط:  11 نکته مهم در انتخاب ساز برای کودکان

کاخن:

اگر قصد خرید کاخن را دارید بهتر است بدانید که واژه‌ای اسپانیایی به معنای جعبه است. شکل ظاهری آن نیز کاملاً شبیه به یک جعبه یا صندوق چوبی است و روی زمین قرارگرفته و نوازنده روی آن می‌نشیند و بر سطح آن‌که تاپا خوانده می‌شود ضربه می‌زند و به دلیل وجود یک حفره در کنار یا پشت آن صدا تولید می‌گردد. بهترین چوب برای ساز کاخن از جنس درخت گیلاس، ماهون و افرا است. این ساز نیازی به کوک‌کردن ندارد (مدل رگلاژی آن قابلیت تنظیم صدا و تنظیم دارد) و در بین نسل جدید طرفداران بسیاری پیداکرده است. می‌توانید با اطلاع از آخرین قیمت خرید کاخون (کاخن) برای خرید آن اقدام کنید.

تمپو:

یک پوست‌صدای یک‌طرفه است که شباهت زیادی به تنبک داشته و از جنس سفال یا فلز است. این ساز در موسیقی ترکی و عربی جایگاه ویژه‌ای دارد اما در ایران بیشتر در نواحی جنوبی ایران نواخته می‌شود. قیمت ساز تمپو برای افراد مبتدی خیلی گران نیست و به‌راحتی می‌توانند سازی متناسب با سطح خود خریداری کنند.

 هنگ درام:

هنگ درام ساز کوبه‌ای جدید که در اوایل قرن بیست و یکم ساخته و در دو نوع ماینور و ماژور به دنیای موسیقی عرضه شد. ساز کوبه ای هنگ از جنس برنج بوده و شکلی شبیه به بشقاب‌پرنده دارد و با ضربه زدن به نقاط مختلف آن نوایی دل‌نشین از آن شنیده می‌شود. می‌توانید به‌صورت آنلاین از قیمت ساز هنگ درام مطلع شوید.

تنبک:

تنبک، دنبک، دمبک یا ضرب یکی از انواع سازهای جامی شکل است که رأس آن از پوست پوشیده شده است. بدنه تنبک از سفال یا چوب است و به‌صورت افقی بر روی پای نوازنده قرارگرفته و نواخته می‌شود. درصورتی‌که قصد آموختن این ساز را دارید می‌توانید حتی با بودجه کم بااطلاع از قیمت تنبک برای خود یک خرید تنبک ارزان مناسب داشته باشید.

دف:

ساز سنتی ایرانی یکی دیگر از بهترین سازهای کوبه ای است که همه ما نسبت به‌ظاهر و صدای آن آشنایی کامل داریم. اگر قصد خرید دف پوستی را دارید باید از یک فروشگاه معتبر خرید خود را انجام دهید تا از کیفیت پوست و چوب آن اطمینان حاصل کنید. به‌طورکلی دف از یک دایره چوبی بزرگ با پوستی بر روی آن‌که بیشتر از جنس پوست بز است و همچنین حلقه‌هایی که داخل آن قرار گرفته‌اند تشکیل شده است. شما می‌توانید از طریق خرید اینترنتی دف از سایت‌های معتبر ساز مورد علاقه خود را تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید