راهنمای خرید گیتار برای شروع، چطور اولین گیتارتان را بخرید؟

2
460
راهنمای خرید گیتار برای شروع؛ مشخصات یک گیتار خوب چیست؟

یادگیری گیتار یک تجربه جذاب و بسیار هیجان‌انگیز به ویژه در بین قشر نوجوان و جوان است. ساز گیتار دارای مدل‌های بسیاری بوده و شما برای انتخاب، گزینه‌های متنوعی پیش روی خود دارید اما انتخاب اولین ساز، چه گیتار الکتریک چه آکوستیک برای شروع یادگیری مبتدی‌ها می‌تواند کمی سخت و گیج‌کننده باشد. پیشنهاد ما این است که با مطالعه مقاله راهنمای خرید گیتار، انتخاب‌های خود را با توجه به اینکه در چه سبکی خواهان یادگیری گیتار هستید، محدود کرده و گیتاری را خریداری کنید که مناسب سبک شماست.

حتماً پیش از خرید باید فروشگاه‌ها و یا آنلاین شاپ ها را بررسی کنید تا دریابید چه مدل گیتاری معیارهای مورد نیاز را دارد و همچنین متناسب با بودجه شماست. با توجه به اینکه خرید گیتار، اولین و شاید مهم‌ترین مرحله ورود به وادی هنر و نوازندگی این ساز پرطرفدار باشد، مبتدیان و هنرجویانی که قصد فراگیری نوازندگی گیتار را دارند بهتر است در ابتدا، راهنمای خرید گیتار برای شروع آموزش خود مطالعه کنند تا از تفاوت بین انواع مختلف گیتار، ویژگی‌های ظاهری و تکنیکی هر کدام آگاه باشند. در اینجا سعی داریم مشخصات یک گیتار خوب را به شما معرفی کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید از هنر خود نهایت لذت را ببرید.

گیتار آکوستیک

در مقایسه با گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک برای کسانی که تجربه گیتارنوازی نداشته‌اند، گزینه مناسبی است. بسیاری از مربیان و نوازندگان حرفه‌ای به این دلیل گیتار آکوستیک را برای تازه‌کارها پیشنهاد می‌دهند که فرد در ابتدا فقط و فقط با خود گیتار سروکار دارد و برای مثال با گیتار الکتریک و لوازم جانبی آن مثل آمپلی فایرها کاری ندارد و تمام تمرکزش روی تولید اصوات و نت‌های درست است.

(چنانچه قصد نواختن سنتور را دارید، برای مشاهده و مقایسه قیمت سنتور مبتدی مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌دهیم)

هر چند که برای افراد مبتدی، نواختن سیم‌های استیل گیتار آکوستیک برای انگشتانشان می‌تواند سخت‌تر باشد اما این نوع گیتار برای همه سبک‌های موسیقی مثل، فولک، راک، کانتری و تقریباً دیگر سبک‌ها مناسب است. به این موضوع دقت کنید که بدنه گیتار آکوستیک بزرگ‌تر از گیتار کلاسیک است و فرت بوردهای آن در فواصل کم‌تری از یکدیگر قرار گرفته‌اند.

راهنمای خرید گیتار کلاسیک

مزایای خرید گیتار آکوستیک برای مبتدی‌ها

 • برای نواختن گیتار آکوستیک نیازی به خرید آمپلی فایر نخواهید داشت. بنابراین می‌توانید در هزینه‌های خود اندکی صرفه‌جویی کنید.
 • این نوع ساز، صدایی بسیار شفاف و رسا دارد که به کمک آن می‌توانید آکوردها را به آسانی بنوازید.
 • اگر در آینده تمایل به اتصال گیتار خود به آمپلی فایر و یا کارت صدا را دارید، این کار به آسانی و به کمک پیکاپ‌ها امکان پذیر است.

(چنانچه قصد تهیه بهترین مارک ویولن حرفه ای را دارید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم)

معایب خرید گیتار آکوستیک برای مبتدی‌ها

 • سیم‌های این نوع گیتار در مقایسه با گیتار الکتریک ضخیم‌تر است که عموما موجب می‌شود تا نواختن آن برای هنرجویان مبتدی اندکی دشوارتر باشد.
 • این نوع گیتار با وجود آنکه صدای بسیار شفافی دارد، ولی در مقایسه با گیتار الکتریک محدودتر است و به کمک آن می‌توانید در سبک‌های موسیقی محدودتری بنوازید.
 • بیشتر مدل‌های این نوع ساز، دارای پیکاپ نیستند؛ به همین دلیل اگر قصد اجرای گروهی را دارید، باید پیکاپ و آمپلی فایر را به صورت جداگانه خریدری نمائید.

حفظ انگیزه و تقویت آن در گام‌های نخست یادگیری بسیار حائز اهمیت است و در این مرحله نمی‌توان از نقش یک گیتار با کیفیت و مناسب غافل بود.

گیتار کلاسیک

گیتار می‌تواند دارای سیم‌های استیل و یا سیم‌های نایلونی باشد. در مقایسه باسیم‌های استیل، سیم‌های نایلونی نرم‌تر و ظریف هستند و انگشتان شما به راحتی به آن عادت می‌کند. گیتار کلاسیک دارای سیم‌های نایلونی است و به همین دلیل برای نوازندگی راحت‌تر هستند. در نظر داشته باشید که قدرت صدای سیم‌های نایلونی و مقاومتشان به‌اندازه سیم‌های استیل نیست. البته اگر به دنبال نواختن با صدای کمتر هستید، این نوع سیم‌ها می‌توانند انتخاب بسیار خوبی برای نوازندگی آرام‌تر باشند.

گیتارهای کلاسیک بدنه کوچک‌تری دارند و در نتیجه برای نگه داشتن و نواختن، راحت‌تر و سبک‌تر هستند. معمولاً این نوع گیتار، گردن یا دسته پهن‌تری دارد و به علت داشتن فرت بوردهای وسیع‌تر، نواختن نت برای مبتدی‌ها راحت‌تر است، هر چند که عده‌ای معتقدند این امر سرعت نوازندگی را پایین می‌آورد. لزومی ندارد که با گیتار دارای سیم نایلونی فقط موسیقی کلاسیک نواخت. شما این امکان را دارید که از گیتار خود در سبک‌های متفاوت استفاده کنید.

ویلی نلسون سال‌ها با سیم نایلونی در سبک کانتری و فولک نواخت و حتی این نوع گیتار در بسیاری از آهنگ‌های راک مثل Battery متالیکا نیز استفاده شده است.

(چنانچه قصد آشنایی با انواع فلوت ریکوردر را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!)

مزایای خرید گیتار کلاسیک برای مبتدی‌ها

 • همانطور که گفته شد، جنس سیم‌های این نوع گیتار نایلونی بوده و به همین دلیل نواختن آن (به ویژه برای هنرجویان مبتدی) در مقایسه با گیتار آکوستیک که دارای سیم‌های فولادی است، بسیار آسان‌تر می‌باشد.
 • مهارت‌هایی که توسط این نوع ساز یاد می‌گیرید، به آسانی روی انواع دیگر گیتار (آکوستیک و یا الکتریک) قابل اجراست؛ زیرا پرده‌ها و نت‌های روی نِک (دسته) گیتار کلاسیک، همانند سایر گیتارهاست.
راهنمای خرید بهترین سه تار برای شروع و نکات خرید بهترین مارک سه تار برای مبتدی

معایب خرید گیتار کلاسیک برای مبتدی‌ها

 • اگر تمایل دارید که در سبک‌های پاپ و یا راک بنوازید و یا تکنیک‌های نوازندگی را به صورت حرفه‌ای‌تر بیاموزید، گیتار کلاسیک نمی‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. به همین دلیل پس از گذشت مدتی ناچار خواهید شد که به سراغ گیتار آکوستیک و یا الکتریک بروید.
 • دسته این نوع ساز در مقایسه با سایر مدل‌های گیتار، اندکی پهن‌تر است که این می‌تواند زمانی که ساز خود را به گیتار الکتریک و یا آکوستیک تغییر می‌دهید، در ابتدا کمی برایتان دشوار باشد. همچنین هنگام تهیه گیتار کلاسیک باید به اندازه دست خود نیز توجه کنید تا بتوانید آن را به راحتی میان انگشتان خود حفظ کنید.

راهنمای خرید گیتار الکتریکگیتار الکتریک

برای تنوع و نواختن در سبک‌های مختلف، گیتار الکتریک گزینه مناسبی است. از راک کلاسیک گرفته تا سبک ایندی و فراتر از آن. گیتار الکتریک قابلیت کنترل صدا و تن را دارد و همچنین مجهز به تجهیزاتی چون سیم، آمپلی فایر و… است که این خود یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن است. بنابراین کار با گیتار الکتریک چیزی بیشتر از یادگیری و نواختن صرف است و در واقع آمیزه‌ای از هنر و تکنیک است.

بسیاری از مبتدیان از خرید گیتار الکتریک صرف نظر می‌کنند زیرا فکر می‌کنند پر صداتر از گیتار آکوستیک است. درست است که این نوع گیتار صدای بلندی دارد اما می‌توان آن را با صدایی در حجم کم هم نواخت. معمولاً آمپرهای تمرینی، توانایی اجرا در حجم صدای کمتر را دارند و حتی بسیاری از آن‌ها دارای جک هدفون هستند و به شما این اجازه را می‌دهند که حتی با صدای کمتری در مقایسه با گیتار آکوستیک بنوازید. تنوع نواختن در سبک‌های مختلف با گیتار الکتریک به اندازه آکوستیک است و قابلیت اجرای سبک‌های بسیاری از پانک گرفته تا جاز را دارد.

(چنانچه قصد تهیه این ساز را دارید، مطالعه مقاله راهنمای خرید گیتار الکتریک را از دست ندهید!)

مزایای خرید گیتار الکتریک برای مبتدی‌ها

 • از آنجایی که این نوع گیتار به آمپلی فایر متصل می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد تا کنترل بیشتری روی صدای ساز خود داشته باشید.
 • به کمک گیتار الکتریک می‌توانید در سبک‌های موسیقی متنوع‌تری در مقایسه با گیتار آکوستیک بنوازید.
 • این نوع ساز در سایز‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شود که این خود ویژگی مثبتی به هنگام خرید ساز برای کودکان است.
 • سیم‌های این نوع ساز در مقایسه با گیتار آکوستیک ظریف‌تر بوده و به همین دلیل نوازندگی با آن بسیار آسان‌تر خواهد بود.

معایب خرید گیتار الکتریک برای مبتدی‌ها

 • شاید تنها نقطه ضعف این نوع ساز که می‌توان به آن اشاره کرد، این باشد که برای نواختن گیتار الکتریک نیاز به خرید لوازم جانبی متعددی از قبیل، آمپلی فایر، کابل و سیم دارید.

شما باید سعی کنید گیتاری را بخرید که چشمتان گرفته و به دلتان نشسته است. البته فراموش نکنید که کیفیت را فدای رنگ و لعاب ظاهری نکنید.

گیتاریست‌های مشهور از چه مدل گیتاری استفاده می‌کنند؟

با مطالعه راهنمای خرید گیتار برای شروع و کسب اطلاعات از افراد با تجربه، گیتار رؤیاهای خود را انتخاب کنید. اگر علاقه‌مند به نوازنده خاصی هستید، می‌توانید همان سازی را انتخاب کنید که او استفاده می‌کند و این‌گونه شانس بیشتری برای نواختن موسیقی مشابه آن خواهید داشت و انگیزه شما برای یادگیری دوچندان خواهد شد. در زیر نام چند نوع ساز و نوازنده‌های مشهور آن را به شما معرفی می‌کنیم:

 • گیتار فندر استراتوکستر (جیمی هندریکس، استیو ری وان، جان فروشانته، دیوید گیلمور، بادی گای)
 • گیتار گیبسون لس پاول (جیمی پیج، دوین المن، جو پری، اسلش)
 • گیتار گیبسون E-335 (بی بی کینگ، الکس لیفسون)
 • گیتار فندر جازمستر (لی رانالدو، تورستون مور، لی رانالدو، نلس کلاین)
 • گیتار گیبسون اس جی (تونی لومی، جری گارسیا، انگس یانگ)
 • گیتار دن الکترو سیلورستون (کت پاور، جیمی پیج)
 • گیتار مارتین D-28 (باب دیلن، الویس پریسلی، جانی میچل، مایکل ممفورد)
 • گیتار گیبسون J-45 (جان لنون، جف توییدی)

راهنمای خرید گیتار برای شروع

مشخصات گیتار خوب چیست؟

یکی از سوالات متداول هنرجویان این است که چگونه یک گیتار خوب بخریم. انتخاب ساز و به ویژه خرید اولین گیتار می‌تواند برای شما بسیار چالش برانگیز باشد، به خصوص که تنوع مدل‌ها و قیمت‌های ساز بسیار گسترده است و می‌تواند تصمیم گیری را برای شما کمی دشوار کند. در ادامه به برخی از موارد ویژگی گیتار خوب اشاره خواهیم کرد و توضیح می‌دهیم که چگونه با در نظر گرفتن این موارد به هنگام خرید می‌توانید گزینه مناسب‌تری را انتخاب کنید و از یادگیری و نواختن آن لذت فراوانی ببرید.

معرفی برند استگ - Stagg

گیتارهای متفاوت را امتحان کنید

در مقاله راهنمای خرید گیتار خوب برای شروع به شما توصیه اکید داریم که هنگام خرید، انواع گیتارها را تست کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید متوجه شوید که کدام یک برای شما مناسب‌تر است. اگر به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه می‌کنید چند گیتار را بنوازید، اگر خودتان توانایی نواختن گیتار را ندارید از فروشنده یا یک دوست نوازنده کمک بخواهید و شما به دقت به صدای ساز گوش دهید و گیتاری را انتخاب کنید که صدای با کیفیت‌تری دارد. اگر مبتدی هستید حتماً گیتار را در دست بگیرید تا راحتی، اندازه و وزن آن را متوجه شوید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم این نکات را بررسی کنید؛ آیا وزن گیتار برای شما مناسب است؟ آیا گردن و دسته گیتار متناسب با فرم دستان شماست؟ پهنای گیتار و اینکه آیا دستی که با آن می‌نوازید به راحتی در بالای گیتار قرار می‌گیرد و اذیت نمی‌شوید؟ در گیتارهای الکتریک، پیچیدگی کنترل‌ها و تنظیمات را در نظر بگیرید.

به صاف بودن نِک (دسته) گیتار توجه کنید

یکی از ملاک های گیتار خوب، صاف بودن دسته آن است تا سیم‌ها و فرت‌های آن به هنگام نواختن با یکدیگر برخوردی نداشته باشند و نواختن ساز را برای شما (به ویژه اگر مبتدی هستید) دشوار نکند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید ساز، از یک دوست یا فرد متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید و از او بخواهید تا قوس نداشتن نِک ساز را بررسی کند.

با گیتار ارتباط برقرار کنید

به صدا و احساسی که از گیتار می‌گیرید توجه می‌کنید. وقتی برای گیتار هزینه می‌کنید، اینکه احساس خوبی از آن بگیرید و صدایی که از آن به گوشتان می‌رسد دلنواز باشد، بسیار مهم است. هر دوی این فاکتورها به ایجاد انگیزه برای تمرین و یادگیری کمک می‌کنند. باید با سازتان ارتباط برقرار کنید و از جنبه‌های مختلف آن را دوست داشته باشید. همچنین گیتار علاوه بر اینکه یک ساز پرکاربرد و پرطرفدار است، جنبه‌های زیبایی شناختی بسیاری نیز دارد. گیتارها معمولاً پوشیده از رنگ‌های متالیک و با کیفیت و گاه همراه با نقوش بسیار ظریف و هنری هستند.

با یک فرد کار بلد به خرید بروید

انتظار می‌رود که فروشندگان برای کمک به خریداران ساز (به ویژه مبتدیان) از صبر و حوصله کافی برخوردار باشند اما واقعیت این است که باید خیلی خوش شانس باشید تا یک نماینده فروش مهربان و صبور را پیدا کنید. یکی از نکات مهم در خرید گیتار این است که ابتدا حتماً در مورد برند و مدل موردنظرتان تحقیق کنید تا دچار ابهام و سردرگمی نشوید. فراموش نکنید با یک دوست نوازنده و آگاه به موسیقی و فردی که تجربه کافی در این زمینه دارد برای خرید ساز مشورت کنید. برای انتخاب بهتر، گیتارهای متفاوت یا سیم‌های متفاوت را پشت سر هم امتحان کنید تا متوجه شوید با کدام نوع از آن احساس راحتی بیشتری دارید و برای شما مناسب است.

حتما بخوانید:

مشاوره برای خرید ارگ

بهترین مارک گیتار برای شروع

بهترین مارک پیانو یاماها

بودجه مورد نیاز

ممکن است در مورد هزینه گیتار نگرانی داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که بهترین گیتار را با توجه به نیازها و مهارت‌های خود خریداری کنید. در نظر داشته باشید که گیتارهای ارزان معمولاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و ممکن است نیازهای شما را برطرف نکنند. این موضوع می‌تواند شما را از انگیزه یادگیری دور کند و شمارا نسبت به ادامه مسیر دلسرد کند. لزومی ندارد که حساب بانکی‌تان را خالی کنید ولی گیتاری را تهیه کنید که قیمت و کیفیت معقولی داشته باشد.

به اندازه و سایز گیتار توجه کنید

یکی دیگر از ملاک های گیتار خوب برای شروع، متناسب بودن سایز آن با توجه به سن و قد هنرجو است. بسیاری از تولید کننده‌ها علاوه بر گیتارهای فول سایز، گیتارهایی با سایزهای سه چهارم  یا یک دوم نیز ارائه می‌دهند. اگر جوان هستید و به تازگی شروع به نوازندگی کرده‌اید، این گیتارها می‌توانند گزینه راحتی برای نواختن باشند. تعداد کمی از افراد بزرگسال هم گیتارهای ساز کوچک را به دلیل راحتی در نواختن و همچنین صدای کمی متفاوتش ترجیح می‌دهند.

به طور کلی، گیتارهای با سایز ۱/۲ مناسب برای کودکان ۵ تا ۷ سال و گیتارهای سایز ۳/۴ مناسب برای کودکان ۷ تا ۱۰ سال است. گیتارهای فول سایز نیز گزینه‌ای مناسب برای افراد بالای ۱۱ سال هستند. توجه داشته باشید که اگر فرزند شما نسبت به همسالان خود، قدی بلندتر و یا کوتاه‌تر دارد، این اندازه می‌تواند تا حدودی متفاوت باشد.

راهنمای خرید ویولن مناسب برای شروع، مشخصات ویولن خوب و قیمت ویولن مبتدی

طول دسته (نِک) گیتار را مورد توجه قرار دهید

طول دسته ساز به این دلیل اهمیت دارد که باعث می‌شود هنرجو بتواند به هنگام نواختن ساز، فرت‌ها و نت‌های مورد نظر خود را به آسانی بگیرد. طول نِک ساز با توجه به سن هنرجو متفاوت خواهد بود؛ به گونه‌ای که بهتر است برای هنرجویان خردسال، به سراغ دسته‌های با طول ۲۱ تا ۲۴٫۵ اینچ بروید. اما برای بزرگسالان، دسته‌های با طول استاندارد ۲۵ تا ۲۵٫۵ اینچ گزینه‌ای مناسب خواهد بود.

فاصله سیم‌ها از دسته گیتار چقدر است؟

اگر در حال جستجو برای خرید اولین گیتار خود هستید، احتمالا اصلاح “اکشن گیتار” را شنیده‌اید. اکشن گیتار در حقیقت به فاصله میان سیم‌های ساز با دسته آن گفته می‌شود که هر چه این فاصله کمتر باشد، اصطلاحا گفته می‌شود اکشن گیتار پایین‌تر است و نواختن آن نیز به مراتب آسان‌تر است؛ زیرا برای نواختن نت‌های مورد نظرتان، نیازی نیست فشاری زیادی را به سیم‌ها وارد کنید.

مشخصات یک گیتار خوباز لوازم جانبی غافل نشوید

پیشنهاد می‌کنیم با خرید گیتار متناسب با سطح مهارت خود و نپرداختن بهای بسیار برای خرید برترین مدل این ساز، در هزینه‌هایتان کمی صرفه جویی کنید تا بتوانید از لوازم جانبی مورد نیاز نیز بهره‌مند شوید. شما به محض خرید گیتار می‌توانید آن را بنوازید اما متعلقاتی وجود دارد که می‌تواند کیفیت کار شمارا بهتر کند. برای مثال اگر گیتار الکتریک خریداری می‌کنید، آمپلی فایر یکی از لوازم جانبی مؤثر است. بند، تیونر، استند یا کاور برای زمان‌هایی که از گیتارتان استفاده نمی‌کنید، پیک (سایز متوسط آن برای مبتدیان مناسب‌تر است) از جمله لوازم جانبی هستند که به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

تهیه کیت استارتر

در ادامه مطلب راهنمایی خرید گیتار باید اشاره شود که بهتر است یک کیت استارتر خریداری کنید. این کیت که توسط بسیاری از شرکت‌های سازنده گیتار ساخته می‌شود، شامل تمام چیزهایی است که افراد مبتدی برای شروع کار به آن نیاز دارند. اگر شما از آن دسته افراد هستید که می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن شروع به نواختن کنید، این یک انتخاب سریع و راحت است. کیت استارتر گیتار آکوستیک شامل گیتار، تیونر، سیم زاپاس، یک بند و نکات آموزشی است. کیت استارتر گیتار الکتریک نیز شامل تمام موارد بالا به اضافه آمپلی فایر تمرین و سیم است.

از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید

اگر علاقه به خرید حضوری دارید و از نوع گیتاری که قصد خرید آن را دارید مطمئن نیستید، حتماً به فروشگاه‌های بزرگ سر بزنید زیرا تنوع بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند. اما در صورتی که دقیقاً می‌دانید چه نوع گیتاری می‌خواهید و یا آن را پیش‌تر امتحان کرده‌اید، خرید آنلاین یکی از بهترین گزینه‌های تهیه گیتار می‌باشد. معمولاً فروشگاه‌های آنلاین، لوازم جانبی هم ارائه می‌دهند و حتی می‌توانید از حراج و تخفیفات برخی سایت‌ها نیز برخوردار شوید. ممکن است کالای دریافتی از فروشگاه آنلاین معیوب باشد و یا ممکن است شما پس از چند روز متوجه شوید که واقعاً علاقه‌ای به نواختن یا یادگیری گیتار ندارید، برای چنین شرایطی لازم است پیش از خرید آنلاین از قوانین مربوط به پرداخت و یا مرجوع کردن یا تعویض کالا در صورت داشتن اشکال، آگاهی کسب کنید.

سوالات متداول

۱- مناسب ترین سایز گیتار کدام است؟

انتخاب اندازه صحیح گیتار بستگی به سن و قد هنرجو دارد. عموما گیتارهای با سایز ۱/۲ مناسب برای کودکان ۵ تا ۷ سال و گیتارهای سایز ۳/۴ مناسب برای کودکان ۷ تا ۱۰ سال است. گیتارهای فول سایز نیز گزینه‌ای مناسب برای افراد بالای ۱۱ سال هستند.

۲- گیتار چند تار دارد؟

گیتارهای کلاسیک امروزی دارای ۶ تار و بدنه توخالی چوبی هستند.

۳- مدت زمان یادگیری گیتار چقدر است؟

امروزه یادگیری گیتار با توجه به وجود منابع آموزشی آنلاین و بسیار با کیفیت، در کنار آموزش‌های حضوری توسط اساتید، می‌تواند خیلی سریع‌تر انجام شود. توجه داشته باشید که یادگیری هر سازی نیازمند تمرین مداوم است. بنابراین با در نظر گرفتن تمامی این موارد، یادگیری گیتار بین ۶ تا ۱۸ ماه به طول می‌انجامد.

سخن پایانی

گیتار یکی از پرطرفدارترین سازها میان افراد و به ویژه جوانان است. به دلیل تنوع مدل‌ها و قیمت گیتار در بازار، ممکن است انتخاب مناسب‌ترین نوع این ساز برایتان چالش برانگیز باشد، به ویژه اگر اولین باری است که قصد خرید آن را دارید. به همین دلیل در این مقاله مشاوره خرید گیتار، انواع مدل‌های این ساز را معرفی کردیم، مشخصات گیتار خوب، نقاط قوت و ضعف آن‌ها را برشمردیم و در نهایت توضیح دادیم که در خرید گیتار به چه نکاتی توجه کنیم تا بتوانید با در نظر گرفتن آن‌ها، مناسب‌ترین ساز را انتخاب کنید و از نواختن آن لذت ببرید.

2 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  در حال حاضر قیمت گیتار برای شروع در حدود 3 میلیون و 500 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان است. در این محدوده قیمتی شما می‌توانید گیتار با کیفیتی را بیابید که می‌تواند به خوبی پاسخگوی نیاز شما باشد. برای مثال گیتار یاماها C40 و یا گیتار یاماها C70 از جمله سازهایی هستند که می‌توانند برای هنرجویان مبتدی کاربردی باشند.
  ممنون از همراهیتون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید